Casa Nobre Hotell
Casa Nobre Hotell Porto Seguro är beläget bara 1 km från Praia de Mucuge och endast 150 m från Eco Parque. Det finns också en parkering.
Gästerna kan besöka Memorial da Epopéia do Descobrimento, som finns 7 km från det här hotellet. Inom några kvarter från hotellet hittar gästerna Rua do Mucugê. Busshållplatsen Balsa - Trancoso är belägen nära boendet, som ligger cirka 5 minuters promenad bort. Det är 5 km från det strandnära Casa Nobre Hotell till flygplatsen Porto Seguro.
I rummen finns matplats och ett utrustat pentry för gästernas bekvämlighet. Kylskåp, ugn och grundläggande matlagningsutrustning finns tillgängliga i rummen.
Restaurangen Mister Burger serverar amerikanska maträtter och ligger precis runt hörnet från detta hotell.
- Lokala sevärdheter
- Eco Parque550 m
- Arraial d'Ajuda Eco Parque äventyrsbad350 m
- Nossa Senhora D'Ajuda-kyrkan200 m
- Arraial d'Ajuda Water Park550 m
- Teatro Comunitario350 m
- Igreja Nossa Senhora d'Ajuda200 m
- Praca Caminho do Mar250 m
- Arco-Iris Turismo300 m
- Flygplatser
- Porto Seguro Flygplats10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Casa Nobre Hotell?
Mellan Porto Seguro flygplats och Casa Nobre Hotell är det 5 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Casa Nobre Hotell?
Gästerna på Casa Nobre Hotell måste checka ut till 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Casa Nobre Hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Casa Nobre Hotell är 45$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Casa Nobre Hotell?
Casa Nobre Hotell erbjuder Trebäddsrum och Fyrbäddsrum att välja mellan.